Červenec 2010

aaaaaaaaaaaaaaa

13. července 2010 v 0:12 | mija

Stmívání (Twilight) - Zatmění

HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ

86%
Do kin jde 30. června 2010 třetí díl upírské ságy Twilight s názvem Zatmění (Eclipse). Čeká nás akční děj plný napětí, upírských bojů a samozřejmě lásky mezi upírem Edwardem Cullenem (Robert Pattinson) a doposud pouhou smrtelnicí Bellou Swan (Kristen Stewart). Zapomenout nesmíme ani na vlkodlačího přítele Belly, indiána Jacoba Blacka (Taylor Lautner), který milostný trojúhelník tak trochu doplňuje.
O co ve třetím díle série Twilight půjde?
V městečku Forks začíná houstnout atmosféra. V nedalekém Seattlu totiž přibývá mrtvých a nikdo neví, co se děje. Povědomí o tom, co hýbe okolím, má jenom rodina Cullenova, která se snaží nebezpečí zabránit. Po boku vlkodlaků z indiánské rezervace se Cullenovi staví tváří v tvář novorozeným upírům, které Victoria, záludná rudovlasá upírka z prvního dílu, účelově stvořila. Dokáží Cullenovi upíry zastavit a zabránit tak katastrofě, která se na Forks žene?
Aby toho nebylo málo, na návštěvu přichází i královský rod Volturiových z daleké Itálie. Chce se přesvědčit, že boj je u konce a že Edward splnil svůj slib ohledně přeměny milované Belly v upírku.
"Zatmění se mi zatím psalo nejhůře ze všech dílů ságy," říká spoluautorka scénáře Mellisa Rosenberg. "Myslela jsem, že když je v knize velký počet akčních scén, půjde to samo. Ale když jsem začala psát, uvědomila jsem si, že akce je pouze v poslední třetině. Napětí jsem tedy musela natáhnout i do ostatních částí filmu. Nakonec to byla největší výzva ze všech částí Twilight ságy," dodává.
Líbání jde v Zatmění samo, řekl Pattinson
Většina fanynek se těší na scény, kde to jiskří mezi Edwardem a Bellou. A v Zatmění se polibků dočkáme až až. Podle Roba Pattinsona bylo líbání s Kristen mnohem jednodušší než ve Stmívání nebo v Novém měsíci. Důvod? Upír Edward Cullen věděl, že polibkem Bellu Swan nezabije. "V Novém měsíci a Stmívání jsem se jako že bál, že Bellu připravím o život. Ale tady už je situace jednodušší," říká Robert Pattinson. "Bylo to poprvé, kdy jsme se před kamerou mohli chovat jako normální lidé," dodal. Zároveň odmítl, že by líbací výkon nějak ovlivnil románek, který s Kristen prožíval v reálu.
Jaký bude čtvrtý díl?
Filmové studio Summit Entertainment potvrdilo, že poslední díl ságy - Robřesk neboli Breaking Down - rozdělí na dvě části. První z nich půjde do kin 18.listopadu 2011, druhá bude následovat za rok. Režie se ujme oscarový Bill Condon (Bohové a monstra), který samozřejmě potvrdil účast všech hereckých hvězd.
Robert Pattinson přiznal, že scénář ještě nečetl, ale určitě v něm akce přitvrdí a objeví se tam i sex s kolegyní Kristen Stewart. "Myslím, že to bude dost zajímavé, jsem zvědavý jak to dopadne. Jestli z toho uděláme film pro dospělé, nebo jestli nebude nic vidět, nechal se slyšet Pattinson.